Pátý ročník Soutěže studentských projektů dopadl na výbornou

V úterý 12. května 2015 se uskutečnil již pátý ročník tradiční „Soutěže studentských projektů“, která spadá pod předmět „Podnikatelské praktikum“ v rámci vedlejší specializace „Malé a střední podniky v tržním prostředí“ na Vysoké škole ekonomické. Soutěž zaštiťovali jako každý rok doc. Ing. Jitka Srpová a Ing. Ladislav Hartman. Soutěž se letos poprvé uskutečnila ve zbrusu nových prostorech podnikatelského inkubátoru xPORTu VŠE, jenž se stal garantem prostor pro tuto soutěž a také pro výuku předmětů v rámci zmíněné vedlejší specializace. Studenti se svými podnikatelskými projekty soutěžili v kategoriích „Studentská společnost“ a „Podnikatel“.

Nechyběla zde hojně zastoupená porota představovaná úspěšnými manažery z českých firem, jmenovitě následující: Ing. Stanislav Richter (xPORT), Ing. Aleš Holan (Shell – Czech Republic a.s.), Ing. Judita Naňková (Česká spořitelna a.s.), Jan Školník, MBA (HOBRA), RNDr. Jiří Polman, Csc. (Sandvik Chomutov), Mgr. Jaroslava Raisová (Czech Aeroholding), Ing. Kateřina Drongová (Grada), Dušan Murčo (Martinus), Martin Vohánka, MBA (WAG payment solutions, a.s.), Ing. Gabriela Plchotová (EKOSPOL a.s.).

Tradičním generálním partnerem události byla Česká spořitelna. Hlavními partnery firmy EKOSPOL a WAG payment solutions a.s. Soutěž dále podpořili finančními nebo věcnými dary společnosti Hobra, Grada, Martinus a Delloite.

V průběhu odpoledních hodin studenti vystoupili se svými prezentacemi před porotou v celkem 15 soutěžních projektech. V kategorii „Studentská soutěž“ obsadila první místo Michaela Krídlová s projektem FOXY bike. Michaela obdržela finanční odměnu ve výši 3 000 Kč. Druhé místo patřilo Tereze Hátleové a Marku Vernerovi za projekt LHOTA Food Hub. I oni se dočkali finanční odměny ve výši 2 000 Kč. Jako třetí se umístil Miloš Kubelka a jeho nápad Finanční gramotnost pro studenty VŠ. I on si vysloužil jako odměnu 1 000 Kč.

Kategorie „Podnikatel“ dopadla následovně. První místo obsadili Michael Tóth a Peter Čižmár s jejich projektem Dohliadač.sk. I oni obdrželi jako odměnu 3 000 Kč. Druhé místo a odměna 2 000 Kč dále putovala k Vlastimilu Janeckému a projektu Czevitrum. Třetí místo a odměnu 1 000 Kč si vysloužili Petr Meszner, Tomáš Hanzlík, David Mysliveček a jejich projekt OdemkniTo.cz.

Soutěž měla veliký úspěch a organizační tým děkuje všem zúčastněným za hladký průběh soutěže a za velmi příjemně strávený čas ve společnosti mladých začínajících podnikatelů. Do budoucna přejeme této vedlejší specializaci a dalšímu ročníku soutěže mnoho úspěchů.

Tým Innoversity LS 2014/2015

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.