Report ze soutěže podnikatelských projektů

,,Udělat školu, dostat ten papír, nechat se zaměstnat a hlavně nemuset moc pracovat.“ Takhle studenti VŠE vedlejší specializace podnikání rozhodně nepřemýšlejí! Chtějí víc! Chtějí tvořit hodnoty, plnit si cíle a poznávat partnery. Touží po respektu, uznání a po svobodě. Zároveň ale vědí, že úspěch nepřichází pouze s dobrým nápadem, ale s pílí, trpělivostí a vytrvalostí. Díky přednáškám podnikatelů z praxe poznali, že za vším třpytem a ,,wau efektem“ je těžká práce, ve které se sami stanou marketéry, recruitery, prodejci a podporovateli (v podstatě roztleskávačkami) svého týmu.

Díky Soutěži podnikatelských projektů, konané pod záštitou doc. Ing. Jitky Srpové, CSc. a pana Ing. Ladislava Hartmana, dostali studenti Podnikatelského praktika možnost prezentovat svůj podnikatelský záměr a získat tak zpětnou vazbu od odborné poroty zastoupené manažery či přímo majiteli úspěšných českých firem. Jmenovitě v porotě zasedla: Ing. Judita Naňková (zastupující hlavního partnera soutěže Českou spořitelnu), Bc. Filip Sušanka (EKOSPOL a.s.), Jan Školník, MBA (Hobra – Školník s.r.o.), Martin Vohánka, MBA (W.A.G. Payment Solutions), Ing. Aleš Holan, MBA a Ing. Stanislav Richter (zástupce xPort VŠE).

Soutěž mohla být uskutečněna právě díky sponzorským darům výše uvedených společností. Sponzorské dary v podobě hmotných dárkových předmětů a poskytnutých konzultací zajistily rovněž společnosti: Hit Hit, Start It Up, Datera s.r.o., advokátní kancelář Kropáček Legal, Grada, Martinus, TGI Fridays, PWC, Janka Chudlíková, Ing. Radim Jasek, MBA, RNDr. Jiří Polman, CSc. Bez podpory sponzorů by bylo jen těžko možné soutěž zorganizovat. Všem partnerům tedy děkujeme za poskytnuté finanční i nefinanční dary.

Studenti soutěžili v kategorii nejlepší Studentská společnost, nejlepší Podnikatel a cenu obdržel i nejlepší podnikatelský záměr hodnocený publikem. K vidění byly prezentace řady kreativních projektů například využití reklamy v dopravě, rozvoj únikových her a nechyběly ani projekty zaměřené na gastronomii. Cenu za nejlepší podnikatelský záměr v kategorii Podnikatel získal Filip Mayer společně s Petrem Slezákem za projekt Schools United s.r.o. týkající se podpory komunitního cítění na českých školách. Mezi Studentskými společnostmi zvítězili Daniel Bartoň, Jiří Kuchler a Patrik Zacharda s nápadem na cenový srovnávač autoservisů Opravtoauto.cz. Barbora Holubovská a její projekt Lucy’s Candy Car získal ocenění publika.

Mimo uvedené kategorie byli tři nejlepší podnikatelé odměněni ročním čestným členstvím v Asociaci malých a středních podniků generální ředitelkou asociace, paní Evou Svobodovou, MBA. Vybraní studenti tak mimo jiné získají přístup k cenným informacím týkajícím trendů na trhu a možnost účastnit se vybraných seminářů. Podpory tak významného subjektu v oblasti podnikání, jako je AMSP si velmi ceníme.

Soutěž probíhala za přátelské a kreativní atmosféry a byla zakončena rautem zajištěným díky podpoře České spořitelny. Studenti měli možnost dále diskutovat s porotci a zástupci firem v publiku nad sklenkou dobrého vína.
Organizační tým tímto děkuje docentce Jitce Srpové za rady při organizování soutěže, všem zmíněným partnerům za podporu a spolupráci a studentům za jejich přípravu a zodpovědný přístup k soutěži. Přejeme všem zúčastněným mnoho štěstí při budoucím podnikání.

Za organizační tým: Tomáš Bartůněk, Alena Hlubučková, Jana Kasíková, Kateřina Krejčíková a David Procházka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.