Šestý ročník Soutěže studentských projektů

Již po šesté se dne 15. prosince 2015 uskutečnila tradiční „Soutěž studentských projektů“, která je organizována každý semestr v rámci předmětu „Podnikatelské praktikum“, který spadá pod vedlejší specializaci „Podnikání“ na Vysoké škole ekonomické, na Fakultě podnikohospodářské, na Katedře podnikání. Jako každý rok soutěž proběhla pod záštitou paní doc. Ing. Jitky Srpové, CSc. a pana Ing. Ladislava Hartmana. Soutěž se uskutečnila stejně jako na jaře v osvědčeném, novém a moderním prostoru podnikatelského inkubátoru xPORTu VŠE, jenž se stal garantem prostor nejen pro tuto soutěž, ale také pro výuku předmětů v rámci zmíněné vedlejší specializace a zároveň prostorem pro podporu začínajících podnikatelů. Studenti se svými podnikatelskými projekty soutěžili v kategoriích „Studentská společnost“ a „Podnikatel“. Na zrealizování nových nápadů či zlepšení stávajících projektů měli přibližně 11 týdnů, což není dlouhá doba, proto si uznání a ocenění zaslouží každý tým.

Generálním partnerem akce byla v tomto ročníku soutěže firma HOPI s.r.o. Hlavními partnery poté firmy EKOSPOL a WAG payment solutions a.s. Partnerem celé katedry, nepřímo tedy i soutěže samotné, poté ČSOB. Soutěž dále podpořili finančními nebo věcnými dary společnosti Glossa, Hobra, Grada, Martinus, Celimed, Gentleport, Liftago, PwC, Taxify, AutoMax a soukromě také pan Jiří Polman. Jménem organizátorů i soutěžících všem sponzorům děkujeme, vítěžové obou kategorií odcházeli s dárkovými taškami nabytými věcnými dary a poukázkami na nákup zboží či využití služeb výše zmíněných partnerů.

Chybět samozřejmě nemohla odborná porota zastoupená manažery či přímo majiteli úspěšných českých firem, jmenovitě následující: Ing. Stanislav Richter (xPORT), Ing. Aleš Holan (Walmsley enterprises international spol. s r. o.), Ing. Marek Nedbal (ČSOB), Jan Školník, MBA (Hobra), RNDr. Jiří Polman, CSc. (Sandvik Chomutov), Ing. Kateřina Ščudlíková (Grada), Dušan Murčo (Martinus), Ing. Radim Jasek, MBA (Pietro Philipi), Martin Vohánka, MBA (WAG payment solutions, a.s.), Mgr. Josef König. (EKOSPOL a.s.), Pavel Heřmanský (PwC), František Reisner a Michael Horovič (Gentleport), Ing. Martin Přidal (Taxprima), Roman Sysel (Taxify), Aleš Pospíšil (CzechTOP100).

V rámci odpoledního programu, kterým všechny zúčastněné doprovázel zkušený moderátor Ondřej Bukáček, taktéž student VŠE, vystoupili jednotlivé týmy se svými prezentacemi před porotou v celkovém počtu 14 soutěžních projektů. V kategorii „Studentská soutěž“ obsadil první místo projekt Litran – Lidský překladač Petra Šimona, druhé místo projekt Predator – designové oblečení slečen Natálie Jochimové, Lady Pernecké a Michaely Steinbauerové. Třetí místo patřilo projektu Erlot – sdílení aut studentů Adama Ptáčka, Ádáma Vagó, Lukáše Matouška a Michala Pietera.

V kategorii „Podnikatel“ se na prvním místě umístili Jakub Kofroň a Michal Valta se svým spodním prádlem El.Ka, na druhém místě Jana Ježová, Zdena Kmochová, Tomáš Křížek, Martin Cabalka a Kateřina Urbánková s projektem SnackBag, jímž se mohli porotci i sami soutěžící v průběhu odpoledne občerstvit. Na třetím místě se umístili oleje SpanishVirgin Lukáše Pradeho, Pavola Bezka, Tomáše Kadaníka a Stanislavy Mitríkové.

Soutěž byla dle našeho názoru úspěšná a plná inspirativních nápadů. Za organizační tým tímto ještě jednou děkujeme porotcům i soutěžícím za příjemně strávené odpoledne ve společnosti jak mladých a nadaných studentů, tak i již zkušených podnikatelů. Věříme, že všechny projekty budou mít zářnou budoucnost a již nyní se těšíme na další ročník soutěže.

Tým Innoversity ZS 2015/2016

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.